Najlepsze oprogramowanie do monitorowania GPS: 5 najlepszych usług dla użytkowników końcowych.

To pierwsza recenzja z serii artykułów na temat oprogramowania do śledzenia GPS. W tym artykule skupiamy się na platformach TOP-5 dla użytkowników końcowych.

Naszym zamiarem było porównanie najlepszych niezależnych platform śledzenia GPS. Warunkiem koniecznym, aby oprogramowanie znalazło się na liście były:

 1. być kompatybilnym z trackerami GPS różnych producentów;
 2. do świadczenia usług w formie SaaS.

Zbadaliśmy 5 najpopularniejszych niezależnych platform śledzenia GPS dla użytkowników końcowych i chcielibyśmy przedstawić Państwu wyniki naszych badań.

1. Loccate

Lepiej pasuje do firm, które potrzebują bogatych funkcji biznesowych, ale jest również wygodny do użytku osobistego.

ModelFreemium
Maksymalna ilość darmowych urządzeń2
Funkcjonalność biznesowaZaawansowana
Opłaty zaczynają się od (miesięczne)3$/obiekt

Platforma obsługuje szeroką gamę modeli urządzeń (ponad 600 różnych modeli), oferuje aplikacje mobilne i zapewnia wszystkie niezbędne narzędzia, jeśli zdecydujesz się na bezpłatne konto przechodzące w kierunku w pełni funkcjonalnej platformy śledzenia GPS po uaktualnieniu planu taryfowego. Funkcje takie jak: śledzenie w czasie rzeczywistym, powiadomienia, historia, geofencing, POI, czujniki, przechowywanie historii przez 18 miesięcy, 10 map świata, zaawansowane narzędzia map, raporty analityczne do pobrania, bogate aplikacje biznesowe, EcoDriving, identyfikator kierowcy, tachograf, bezpłatny dostęp do Dostępne są API, przekazywanie danych, integracje z aplikacjami firm trzecich i wiele innych. Dostępne są również takie funkcje, jak automatyczna aktywacja urządzenia i zdalna konfiguracja urządzenia online z przyjaznymi dla użytkownika widżetami bezpośrednio z interfejsu internetowego – bez konieczności wysyłania wyrafinowanych wiadomości konfiguracyjnych M2M. Obsługa klienta jest również na wysokim poziomie – możesz wysłać wiadomość tekstową bezpośrednio z oficjalnej strony internetowej (dostępna jest również pomoc e-mail i dokumentacja).

To oprogramowanie jest idealne dla użytkowników, którzy nie chcą zostać ekspertami od GPS, aby korzystać z platformy – jest naprawdę przyjazne dla użytkownika i może zaspokoić potrzeby małej firmy lub po prostu ostrożnego właściciela pojazdu.

Zaletami systemu są:

 • Niezwykle intuicyjny i funkcjonalny interfejs użytkownika,
 • Zaawansowana obsługa klienta,
 • Bogata funkcjonalność biznesowa,
 • Duża liczba obsługiwanych modeli urządzeń.

Wady systemu:

 • Relatywnie wysokie ceny.

Krótko mówiąc, to oprogramowanie jest dobrym wyborem, jeśli chcesz śledzić członków rodziny i zwierzęta, zoptymalizować pracę floty firmy lub pracowników mobilnych i nie chcesz tracić czasu na naukę obsługi trudnych narzędzi.

2. GPS Trace Orange

Idealny do użytku osobistego, jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy. Nie dla biznesu.

ModelFree
Max. devices5
Business functionalityNo

Darmowe oprogramowanie od deweloperów Wialon. Zaletą tego rozwiązania jest to, że jest całkowicie bezpłatne i obsługuje dużą różnorodność (ponad 600 modeli) urządzeń do śledzenia GPS, co jest świetne, jeśli chcesz wypróbować nowy model lub po prostu zapoznać się z ogólnym śledzeniem GPS, a nie chcesz pomyśleć o dodatkowych kosztach. Istnieją jednak pewne ograniczenia dotyczące korzystania z platformy: możesz podłączyć tylko 1 samochód + 4 osobiste urządzenia śledzące/smartfony i jesteś ograniczony do 20 powiadomień (tylko 5 powiadomień e-mail) i maksymalnie 15 stref geofence. Aktywacja i konfiguracja urządzeń nie odbywa się automatycznie, więc może to być również wyzwanie i czasochłonne zadanie dla początkujących.

Funkcje platformy są świetne, jeśli chcesz śledzić członków swojej rodziny, ale nie są dostępne żadne funkcje biznesowe, a wsparcie techniczne jest dostępne tylko za pośrednictwem forum, które zawiera rozwiązanie najczęstszych problemów. Ponadto okres przechowywania historii wynosi tylko 30 dni, a projekt interfejsu użytkownika jest czasami nieco mylący, jeśli jesteś nowicjuszem w śledzeniu GPS. Ale rozwiązanie jest bezpłatne i nie wymaga instalacji, co jest bardzo przydatne.

Zalety systemu:

 • Jest bezpłatne dla klientów Orange
 • Duża liczba modeli urządzeń
 • Dobra podstawowa funkcjonalność

Wady systemu:

 • Brak funkcjonalności biznesowej
 • Tylko 5 urządzeń śledzących i tylko 1 urządzenie śledzące pojazd
 • Brak automatycznej aktywacji urządzenia
 • Krótki okres przechowywania historii

Krótko mówiąc, to oprogramowanie jest świetne, jeśli szukasz bezpłatnej platformy śledzenia GPS, aby zapoznać się z technologią lub monitorować, gdzie znajdują się członkowie Twojej rodziny. Jeśli potrzebujesz platformy do jakichkolwiek celów biznesowych, nie jest to najlepsza opcja.

3. GPSWOX

Pasuje zarówno do użytkowników prywatnych, jak i firm, które nie potrzebują zaawansowanych funkcji biznesowych.

ModelFreemium
Max. free devices1
Business functionalityMedium
Price from (monthly)€2.99/device

GPSWOX to platforma oferująca różne rozwiązania dla usługodawców i do użytku osobistego. Na potrzeby tego przeglądu skupiliśmy się na taryfach skierowanych na rynek konsumencki. Możesz śledzić 1 urządzenie za darmo przy prawie żadnej dostępnej funkcjonalności i rozwijać się w kierunku w pełni funkcjonalnej platformy w miarę rozwoju. Platforma zapewnia takie funkcje jak: śledzenie w czasie rzeczywistym, aplikacje mobilne, powiadomienia, historia i raporty, oszczędność paliwa, geo-stref, czyli obszarów, POI i wiele innych.

Zalety systemu:

 • Wsparcie techniczne 24/7
 • Elastyczne ceny na 1-5-50 urządzeń
 • Dobra podstawowa funkcjonalność i kilka funkcji biznesowych

Wady systemu:

 • Ograniczony dostęp do API (w tym celu musisz przejść na rozwiązanie typu white label)
 • Stosunkowo mała liczba obsługiwanych urządzeń w porównaniu z Loccate i GPS Trace (ponad 400 modeli urządzeń, według strony internetowej firmy).

Krótko mówiąc, GPSWOX to realna opcja do rozważenia, jeśli chcesz śledzić członków rodziny i zwierzęta domowe, czy też masz małą firmę, która nie potrzebuje zaawansowanych aplikacji biznesowych.

4. GPS-server.net

Niedrogie rozwiązanie dla klientów końcowych i firm, które nie potrzebują wysokiej funkcjonalności.

ModelPaid
Business functionalityMedium
Price from (monthly)€15/device

Ta platforma jest również odpowiednia dla użytkowników końcowych i firm. Na potrzeby tego artykułu przeanalizowaliśmy opcję Konto osobiste. Zapewnia 14-dniowy bezpłatny okres próbny, aplikacje mobilne, niektóre funkcje biznesowe, a model rozliczeń jest nieco inny – platforma będzie pobierać opłaty co roku, a nie co miesiąc (pokazaliśmy miesięczną cenę w powyższej tabeli, aby umieścić rzeczy perspektywiczny). Niektóre funkcje dostępne w tym rozwiązaniu: śledzenie w czasie rzeczywistym, historia, zdarzenia, raporty, czujniki, kontrola obiektów, geo-strefy, trasy, punkty POI i inne.

Zalety systemu:

 • Konkurencyjna cena.
 • Łatwy w użyciu.
 • Półautomatyczna aktywacja urządzenia.

Wady systemu:

 • Brak głębokiej funkcjonalności biznesowej.
 • Stosunkowo mała liczba obsługiwanych urządzeń w porównaniu z Loccate i GPS Trace (ponad 400 modeli urządzeń, według strony internetowej firmy).

Krótko mówiąc, jest to oprogramowanie do śledzenia GPS, które będzie Ci odpowiadać, jeśli chcesz śledzić członków rodziny lub zwierzęta. Jeśli nie potrzebujesz zaawansowanych funkcji biznesowych, a budżet jest już napięty – jest to również realna opcja do rozważenia optymalizacji przepływu pracy pracowników mobilnych lub floty.

5. GpsGate

Pasuje do firm, które potrzebują bogatej funkcjonalności i doświadczonych użytkowników.

ModelPaid
Business functionalityAdvanced
Price from (monthly)$9,95/device

GpsGate oferuje dwa różne rozwiązania zorientowane na konsumenta: możesz wybierać między opcjami SaaS i On-Premise (w tym przypadku możesz pobrać je bezpośrednio ze strony internetowej). Zbadaliśmy opcję SaaS i znaleźliśmy takie funkcje jak: śledzenie w czasie rzeczywistym, powiadomienia, historia, geo-strefy, POI, czujniki, zaawansowane narzędzia mapowe, raporty analityczne do pobrania, aplikacje biznesowe, EcoDriving, alert zmęczenia jazdą, identyfikator kierowcy, przekazywanie danych , dostęp do API, kilka ciekawych funkcjonalności biznesowych i obsługiwanych ponad 500 modeli urządzeń.

Zalety systemu:

 • Bogata funkcjonalność biznesowa.
 • Przydatne filmy edukacyjne.
 • Różne opcje wdrożenia dla użytkowników końcowych z różnymi bonusami (bezpłatny okres próbny vs 5 urządzeń za darmo).

Wady systemu:

 • Stosunkowo wysoka cena.
 • Brak automatycznej aktywacji urządzeń i interfejsu graficznego do zdalnego zarządzania urządzeniami.
 • Skomplikowany interfejs użytkownika.

Wniosek:
W tym przeglądzie zbadaliśmy 5 platform śledzenia GPS zorientowanych na użytkownika końcowego. Wszystkie są użytecznymi rozwiązaniami z różnymi ekskluzywnymi funkcjami, które mają zadowolić określony typ klientów. Dzisiaj sama funkcjonalność pozycjonowanie GPS to za mało dlatego. Użytkownicy powoli zaczynają chcieć więcej. My jako Zespół TrackSystem jesteśmy na to gotowi i zapraszamy naszych klientów do korzystania z obszernej funkcjonalności.

LoccateGPS Trace OrangeGPSWOXGPS-server.netGpsGate
Przydatność do użytku osobistego★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Przydatność do użytku biznesowego★★★★★★★★★★★★★★★★★

Mamy nadzieję, że nasza recenzja pomoże Ci znaleźć idealną platformę dla Twoich celów.

Czy wypróbowałeś którąś z tych platform? Zostaw komentarz, podziel się z nami swoim doświadczeniem.