Jak MDVR oszczędza pieniądze dzięki wydajności floty?

Czy wiesz, że MDVR może pomóc zwiększyć wydajność floty? W rzeczywistości wykazano, że przy prawidłowym użytkowaniu technologia ta zmniejsza koszty zużycia paliwa, konserwacji i inne wydatki, więc jasne jest, że można wiele zyskać. Aby wyjaśnić, co jest zagrożone dla właścicieli firm i menedżerów, jesteśmy tutaj, aby wyjaśnić, w jaki sposób niektóre unikalne cechy i funkcje MDVR ułatwiają unikanie kosztownych błędów kierowców, uszkodzonego ładunku i potencjalnych sporów z klientami.

Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące możliwości i korzyści MDVR, zapoznaj się z niektórymi z naszych ostatnich wpisów na blogu tutaj w witrynie TrackSystem.

Jak MDVR oszczędza pieniądze?

Właściciele firm wiedzą, że szukanie oszczędności pieniędzy jest najważniejsze. Staje się to ważniejsze tylko w przypadku uwzględniania warunków ekonomicznych, konkurencji, zakłóceń w łańcuchu dostaw i innych aspektów, które są trudne lub niemożliwe do kontrolowania. Na szczęście zainstalowanie systemu MDVR we flocie może ułatwić ustalenie, gdzie można zaoszczędzić pieniądze.

Po pierwsze, MDVR dostarcza dowodów w przypadku kolizji. Ułatwia to nie tylko złożenie wniosku o odszkodowanie ubezpieczeniowe, ale także zapobiega długotrwałemu procesowi sądowemu po wypadku. A jeśli padłeś ofiarą oszustwa ubezpieczeniowego, będziesz w stanie udowodnić, co się wydarzyło. W rezultacie firmy mogą spodziewać się mniejszych opłat prawnych, rozliczeń i odszkodowań, a nawet ich całkowitego uniknięcia.

Oprócz łagodzenia kłopotów prawnych, MDVR ułatwia również prowadzenie autokarów. Sposób działania i zachowania kierowców odgrywa kluczową rolę w określaniu, ile firmy muszą zainwestować w naprawy i konserwację pojazdów, składki ubezpieczeniowe i paliwo.

Ostra jazda, nadmierna praca na biegu jałowym i nadmierna prędkość mogą prowadzić do zwiększonych wydatków, więc MDVR pozwala menedżerom floty wiedzieć, kiedy i gdzie te zdarzenia mają miejsce. Z kolei firmy mogą wyeliminować te braki za pomocą szkoleń, dzięki czemu ich flota będzie bezpieczniejsza i mniej kosztowna w utrzymaniu. Co więcej, jeśli urządzenie wykryje jeden z wyżej wymienionych scenariuszy, może automatycznie przesłać wideo w celu szybszej odpowiedzi od kierownika.

Nie powinniśmy zapominać, że posiadanie zainstalowanego MDVR często powstrzymuje działalność przestępczą. Jeśli potencjalny złodziej wie, że jego działania są rejestrowane, jest znacznie mniej prawdopodobne, że spróbuje popełnić przestępstwo. Co więcej, środki antysabotażowe oferowane przez MDVR oznaczają, że nawet jeśli ktoś spróbuje usunąć lub wyłączyć urządzenie, menedżer floty od razu się o tym dowie. Oprócz zapewnienia kierowcom spokoju ducha, może to zapobiec ciągłej wymianie skradzionego ładunku lub naprawianiu uszkodzonych aktywów.

„Najważniejsze, jak sądzę, to dowód na uniewinnienie, również teraz sztuczna inteligencja jest tendencją, która naprawdę może zapobiec niektórym zagrożeniom podczas jazdy, a wideoklip może służyć jako źródło szkolenia”. – Ricardo Wei, Streamax

Jak MDVR poprawia wydajność floty?

Nawet jeśli oszczędzanie pieniędzy jest najwyższym priorytetem, nie należy zapominać o wydajności floty. W rzeczywistości te koncepcje często idą ze sobą w parze. Poniżej opisujemy niektóre z dostępnych firmom możliwości usprawnienia działalności biznesowej i usunięcia potencjalnych przeszkód.

Na przykład dane są stale gromadzone i przesyłane do menedżera floty do przeglądu. Korzystając z tych informacji, mogą określić, czy ich kierowcy spędzają zbyt dużo czasu na biegu jałowym, co marnuje zarówno czas firmy, jak i paliwo. Poprawiając to zachowanie, firmy mogą oczekiwać mniejszej liczby przestojów w celu napełnienia baku, co może prowadzić do bardziej terminowych dostaw i większej satysfakcji klientów.

Mówiąc o punktualności, bezpieczniejsi kierowcy są zazwyczaj bardziej niezawodni i można im zaufać, że zrealizują swoje dostawy w bezpieczny sposób, eliminując wiele domysłów podczas planowania. Dzięki temu dyspozytorzy i menedżerowie mogą zminimalizować przestoje pojazdów, ponieważ ciężarówki, furgonetki, samochody osobowe i autobusy wymagają mniej napraw i konserwacji, gdy jeżdżą mniej surowo. W rezultacie możliwe jest utrzymanie większej ilości floty na drogach w dowolnym momencie i zminimalizowanie opóźnień w dostawach.

Kierowcy docenią również to, co wnosi MDVR do stołu i będą chętniej pozostawać w Twojej firmie na dłuższą metę. W końcu rekrutacja, zatrudnianie i szkolenie nowych pracowników wymaga znacznej inwestycji czasu i pieniędzy, które można lepiej przeznaczyć na inne obszary. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zbudować doświadczony, oddany zespół. W rzeczywistości niedawna ankieta Gallupa wykazała 25% spadek rotacji kierowców i 70% spadek liczby incydentów bezpieczeństwa z bardziej doświadczonymi, zaangażowanymi pracownikami.

Historie sukcesów

Niezliczone firmy wykorzystały już MDVR do usprawnienia swoich operacji, więc przyjrzyjmy się kilku przykładom rzeczywistych korzyści płynących z tej technologii.

Niedawno Streamax otrzymał zadanie pomocy w poprawie efektywności tureckiego rynku taksówek. Aby poprawić jakość jazdy, firma wyposażyła 18 000 pojazdów w rozwiązanie do zarządzania flotą taksówek i nadzoru, aby ułatwić wysyłanie, optymalizować trasy i zapobiegać niepotrzebnym objazdom kierowców. Dzięki temu pasażerowie odnotowali poprawę jakości obsługi, a koszty zarządzania ogólnie spadły.

W odpowiedzi na niedawną globalną pandemię dystrybucja szczepionek stała się jeszcze ważniejsza w branży logistycznej. Ponieważ ten cenny ładunek jest bardzo wrażliwy na temperaturę, najważniejsze są terminowe dostawy. Na szczęście Hero-MA80-08 Howena sprostał wyzwaniu.

Oprócz ogromnej pojemności pamięci urządzenie to współpracuje z czujnikami temperatury, dzięki czemu menedżerowie wiedzą, gdy tylko zostanie wykryta nieprawidłowość. Biorąc pod uwagę, jak drogi jest zepsuty ładunek, menedżerowie flot mogliby znacznie uratować swoje firmy, wdrażając rozwiązanie MDVR, jak sugeruje poniższy wykres.

Shefali Kapadia / Supply Chain Dive, analysis by IATA - from Howen

Czy jesteś gotowy, aby zwiększyć wydajność swojej floty i z czasem zaoszczędzić pieniądze?

Jeśli tak, skontaktuj się ze specjalistą ds. produktów TrackSystem, aby dowiedzieć się więcej o MDVR, telematyce wideo i innych zaletach naszej platformy do zarządzania zasobami mobilnymi.