Bezpieczeństwo floty TrackSystem: zapobiegaj kradzieży i odzyskuj pojazdy!

Bezpieczeństwo floty TrackSystem: zapobiegaj kradzieży i odzyskuj pojazdy!
Floty na całym świecie muszą radzić sobie z niefortunną rzeczywistością kradzieży pojazdów. W przypadku kradzieży ciężarówki lub naczepy firmy tracą pieniądze, czas i wiarygodność wśród klientów. Co więcej, pracownicy mogą być narażeni na niebezpieczeństwo, co oznacza, że nowoczesne metody prewencji są koniecznością. Aby rozwiązać te problemy, TrackSystem z dumą oferuje pełny zestaw narzędzi do zapobiegania kradzieży pojazdów, aby Twoja flota była mniej atrakcyjna dla potencjalnych przestępców.

Nasza platforma do zarządzania zasobami mobilnymi uzbraja firmy w wykrywanie zacięć i holowania, alerty o złamanych drzwiach, zdalne blokowanie silnika, wideo na żywo i nie tylko, dzięki czemu możesz szybciej reagować na próby kradzieży i zwiększać swoje szanse na odzyskanie skradzionych pojazdów. Dowiedz się więcej, kontaktując się z nami już dziś.

Kradzież pojazdów – narastający problem globalny.

Chociaż niektóre regiony są szczególnie dotknięte kradzieżą pojazdów, każdy kraj ma problemy z przestępcami kradnącymi aktywa floty. Podczas gdy niektórzy szukają samych pojazdów, inni są bardziej zainteresowani ładunkami, zwłaszcza przedmiotami o dużej wartości lub łatwo odsprzedanymi, takimi jak telefony, AGD i alkohol. W obu przypadkach złodzieje mogą używać gróźb lub przemocy, aby zastraszyć kierowców, narażając życie na niebezpieczeństwo i potencjalnie powodując dużą rotację w dotkniętych obszarach.

Częste kradzieże pojazdów mogą mieć poważne konsekwencje dla flot każdej wielkości. Po pierwsze, jeśli nie można odzyskać ciężarówki lub furgonetki, muszą pokryć koszt zarówno samego pojazdu, jak i ładunku lub przedmiotów pozostawionych w środku. Jeśli w ciągu roku dochodzi do wielu kradzieży, może to oznaczać utratę tysięcy dolarów. W samym Meksyku każdego dnia kradzionych jest 36 ciężarówek.

Złodzieje mają kilka sposobów na kradzież pojazdów i ich zawartości. Niektóre popularne metody kradzieży obejmują między innymi blokowanie GPS, aby uniknąć wykrycia, odholowanie pojazdu, wyłamanie zamków w drzwiach i usunięcie urządzenia śledzącego. Chociaż wpływ kradzieży pojazdu i ładunku może być poważny zarówno dla nadawcy, jak i klienta, TrackSystem oferuje szereg nowoczesnych rozwiązań, które zmniejszają Twoje ryzyko i pozwolą osiągnąć cel.

Jak zapobiegać kradzieży pojazdów?

Pomimo wyzwań zarówno floty, jak osoby prywatne mogą zapobiegać kradzieży swojego pojazdu. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie te środki sprowadzają się do tego, aby Twoje pojazdy stały się mniej atrakcyjnymi celami dla potencjalnych złodziei. Jest to niezbędne, ponieważ po zablokowaniu pojazdu przestępca jest bardziej skłonny przejść dalej i znaleźć coś, co łatwiej ukraść.

TrackSystem obsługuje szereg funkcji, które pomagają zwalczać próby kradzieży i ułatwiają próby odzyskania pojazdów, w tym:

  • Wykrywanie zagłuszania.
  • Wykrywanie holowania (automatyczne ogrodzenie).
  • Zdalne blokowanie silnika.
  • Odcięcie przekaźnika silnika.
  • Identyfikator kierowcy.
  • Alarmy zepsutych drzwi/zamków.
  • Telematyka wideo.
  • Następnie wyjaśnimy, w jaki sposób te alerty i inne funkcje działają, aby utrzymać przestępców na dystans i poprawić ogólne bezpieczeństwo floty.

Wykrywanie zagłuszania

Ponieważ zagłuszanie lokalizatora GPS jest jednym z najczęstszych sposobów kradzieży pojazdu, dlatego wykrywanie zakłóceń sygnału jest bardzo skutecznym sposobem na pokrzyżowanie działań złodziejom.

Kiedy sygnał GPS lub GSM zostanie zakłócony, urządzenie automatycznie wyśle alert informujący o tym, że ktoś może próbować ukraść pojazd. W tym momencie możesz użyć zdalnego blokowania silnika, aby uniemożliwić działanie ciężarówki, furgonetki lub samochodu. Ta funkcja będzie stale zmniejszać maksymalną prędkość pojazdu, aż do momentu odłączenia pompy paliwa. Dzięki połączeniu wykrywania zakleszczeń i wyłączenia silnika floty mają znacznie większą szansę zarówno na wykrycie zdarzenia kradzieży, jak i odzyskanie posiadania pojazdu.

Wypożyczane samochody często wykorzystują wykrywanie zacięć i zdalne blokowanie silnika, aby być świadomym prób kradzieży i powstrzymać osoby, które próbują ukraść ich własność. Natychmiastowe powiadomienia SMS i e-mail ułatwiają informowanie w czasie rzeczywistym o tym, co dzieje się z pojazdami.

 

Wykrywanie zagłuszenia lokalizatora – ustawienia alarmów.

Wykrywanie holowania.

Korzystanie z lawety do odholowania zaparkowanego pojazdu stało się coraz popularniejszym sposobem kradzieży w firmach. W rezultacie trackery GPS, takie jak Teltonika FMC130 i Queclink GV55, mogą wykryć, czy takie zdarzenie ma miejsce. Gdy zapłon jest wyłączony, czujniki wewnętrzne wyślą ostrzeżenie, jeśli pojazd zostanie podniesiony, ponieważ wskazuje to na potencjalną kradzież.

W TrackSystem alerty dotyczące holowania są tworzone za pomocą automatycznego geofencingu. Ta funkcja umożliwia menedżerom ustawienie limitów kontrolnych czasu między wyłączeniem zapłonu a ruchem pojazdu, oprócz promienia określonego obszaru. Jeśli ciężarówka opuści ten wirtualny krąg, lokalizator wyśle ostrzeżenie.

Wykrywanie holowania – ustawienia

Identyfikacja kierowcy.

Wymaganie poświadczeń kierowcy w celu uruchomienia silnika pozwala firmom kontrolować, kto ma dostęp do ich pojazdów i ułatwia rozliczenia użytkowania pojazdów. Dopiero po dotknięciu przypisanego klawisza do przycisku ID silnik będzie mógł uruchomić się, więc osoby bez tych uprawnień utkną. Jeśli złodziej się śpieszy, może to wystarczyć, aby całkowicie zrezygnował z próby kradzieży samochodu. Istnieje również możliwość identyfikacji kierowcy poprzez aplikację X-Tracker.

Aby uzyskać instrukcje dotyczące konfiguracji identyfikatora sterownika, zapoznaj się z naszymi przewodnikami użytkownika.

Telematyka wideo.

Udowodniono, że wdrożenie rozwiązania telematyki wideo zapobiega włamaniom i usprawnia działania związane z odzyskiwaniem pojazdu. TrackSystem obsługuje kamery samochodowe i MDVR, dzięki czemu firmy mogą zarówno monitorować swoje aktywa w czasie rzeczywistym, jak i mieć wyraźne dowody przestępstw, gdy się pojawią. W rzeczywistości sama obecność kamer w pojeździe może wystarczyć, aby odwieść ludzi od próby kradzieży.

Aby dodatkowo wspierać floty, urządzenia telematyki wideo można zintegrować z funkcjami śledzenia GPS, takimi jak wysyłanie do kamery polecenia zapisania obrazu wideo po uruchomieniu ostrzeżenia o włamaniu. To samo może dotyczyć alertów dotyczących ostrej jazdy, przekroczenia prędkości i kolizji, naruszeń obszarów i innych funkcji antykradzieżowych.

Telematyka wideo.

Studia przypadków partnerów firmy Tesatel GPS.

Chcesz usłyszeć o rzeczywistych korzyściach technologii odzyskiwania pojazdów TrackSystem? Niedawno rozmawialiśmy z naszym partnerem Tesatel GPS — dostawcą usług śledzenia GPS z biurami w Tijuanie w Meksyku i San Diego w Kalifornii — i omówiliśmy kilka przykładów firm wykorzystujących telematykę do zapobiegania kradzieży i odzyskiwania pojazdów.

Firma zajmująca się transportem towarów w Tijuanie w Meksyku miała do czynienia z 3-4 kradzieżami każdego roku, zabierając cenny czas i zasoby na zbadanie i wymianę utraconych aktywów. Aby uniemożliwić złodziejom kradzież ciężarówek, firma zainstalowała w swoich pojazdach przyciski identyfikacyjne kierowcy, dzięki czemu tylko upoważnieni pracownicy mogli uruchomić silnik i odjechać. Dzięki temu zabezpieczeniu firma była w stanie odstraszyć przestępców i zapobiec przyszłym kradzieżom.

Aby pomóc pracownikom czuć się bezpieczniej podczas odbierania pasażerów, firma przewozowa Tijuana chciała znaleźć sposób na odprawienie się z kierowcami, gdy wjeżdżają na obszary o wysokiej przestępczości.
Na szczęście dzięki automatycznemu geofencingowi i powiadomieniom o zdarzeniach dyspozytor może otrzymać alert, gdy kierowca wjedzie na określony obszar i zadzwonić do pracownika, aby upewnić się, że wszystko w porządku.

Wreszcie, aby walczyć ze złodziejami wykorzystującymi urządzenia zakłócające GPS do kradzieży pojazdów i odzyskiwania przeciągnięcia, lokalne firmy w Meksyku zaczęły instalować lokalizatory GPS z wykrywaniem zakłóceń, aby dyspozytor mógł zdalnie wyłączyć silnik po otrzymaniu alertu. Wiedząc, kiedy nastąpiło zacięcie i wcześniej podejmując działania, firmy mogły łatwiej odzyskać pojazdy po kradzieży.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące bezpieczeństwa naszej floty, zapobiegania kradzieżom lub rozwiązań do odzyskiwania pojazdów, skontaktuj się z nami już dziś. TrackSystem z niecierpliwością czeka na rozwiązanie Twoich problemów i ochronę Twojej firmy przed przestępczością.

Źródła:

  1. https://www.nicb.org/news/regional-news/are-cartels-connected-booming-truck-theft-mexico