1. Home
 2. Instrukcja użytkownika Tr...
 3. Interfejs WWW TrackSystem
 4. Praca z mapami

Praca z mapami

Zapewniamy szeroki zestaw narzędzi do pracy z mapami, adresami, tagami, punktami zainteresowania, geofencjami, kierunkami i wieloma innymi elementami związanymi z wizualizacją zasobów i informacji geoprzestrzennej.

Podstawowe narzędzia

Podstawowy pasek narzędziowy mapy znajduje się w dolnej części ekranu.

 • Zmierz odległość i powierzchnię. Ustaw kilka lokalizacji, aby obliczyć odległość między nimi lub uzyskać obszar wielokąta z wierzchołkiem w tych punktach.
 • Pokaż ruch uliczny. Korzystaj z map Google i innych źródeł, aby zobaczyć ruch na ulicach.
 • Wskazówki. Wyznacz trasę między wybranymi punktami na mapie, zobacz długość trasy.
 • Pokaż miejsca (POI). Możesz przesyłać POI, definiować kolory i ikony do nich. Po ustawieniu punktu odniesienia będziesz mógł sortować listę obiektów według odległości od tego punktu.
 • Zmień mapę. Przełącz warstwy mapy, aby uzyskać pożądaną detalizację widoku powierzchni lub satelity. Dziesiątki map są obsługiwane.
 • Skala mapy. Użyj myszki do przewijania lub narzędzia do skalowania mapy, aby powiększyć / pomniejszyć mapę.
  Wyszukiwanie mapy. Wyszukaj według adresu lub nazw UM. Do geokodowania można wykorzystać różne źródłowe bazy danych / źródła – zgodnie z definicją w sekcji preferencji użytkownika.
 • Wyczyść mapę. Usuwaj z nich zdarzenia, ścieżki i inne elementy, których już nie potrzebujesz.
 • Geofences. Twórz geofences i pokaż / ukryj je na mapie.
 • Warstwy. Dodaj niestandardowe warstwy do warstwy mapy. Na przykład. może to być lokal lub komunikacja, którą firma utrzymuje. Możesz utworzyć dowolną liczbę warstw, przesyłając dane z plików KML.
 • Omówienie mapy. Mniejsza mapa ułatwia nawigację w różnych częściach dużej mapy.

Trasa do punktu

Screenshot_16
Platforma może z łatwością utworzyć trasę pomiędzy dwoma adresami lub punktami na mapie. Jest to możliwe w tym samym mieście, jak i między różnymi miejscami.
Aby utworzyć trasę, należy wskazać jej początek i koniec. System automatycznie utworzy trasę. Jeśli chcesz, aby trasa była dokładniejsza, powinieneś wskazać jedno lub kilka pośrednich miejsc, które są środkiem pożywienia na środku trasy.
——————————————-

Funkcja “Trasa do punktu”

Masz możliwość utworzenia trasy do wybranego obiektu. Trasa zostanie zbudowana w określonym miejscu, pokazującym odległość i średni czas. Ta funkcja pomaga wskazać czas przybycia na adres. Jest to bardzo pomocne w przypadku, gdy musisz oszacować czas od aktualnego celu podróży do dowolnego pożądanego miejsca, na przykład, jeśli czekasz na zamówienie sklepu internetowego lub dostawę żywności, będziesz mógł zobaczyć jego czas przybycia.
Ta funkcja jest dostępna w aplikacji „Monitorowanie”. Aby utworzyć trasę, należy kliknąć potrzebne miejsce na mapie i nacisnąć „Trasa do tego punktu”

Aby utworzyć trasę:

 • Wybierz tracker
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy w potrzebne miejsce
 • Naciśnij „Trasa do tego punktu”

Zobaczysz następujące zdjęcie:

 

Ustawienia geokodera

Funkcja „Trasa do tego punktu” jest oparta na danych geograficznych pochodzących od różnych geokoderów. Geokodera można skonfigurować w ustawieniach konta. Domyślnym geokoderem jest „OSM”

Użyteczna miejsca – Points Of Interest

Użyteczne miejsca (POI) to bardzo przydatna funkcja dla organizacji, a więc dla użytkowników końcowych. Każdy użytkownik może utworzyć listę punktów użyteczności publicznej dla swojej wygody – może to być tylko kilka miejsc (np. Dom, praca, supermarket itp.) Lub obejmować tysiące punktów POI (na potrzeby menedżera logistyki).

Istnieje kilka parametrów, które możesz ustawić dla każdego POI:

 • Nazwa. Możesz użyć dowolnej nazwy, na przykład Office, Warehouse lub Accounts Department – wybierz etykietę, która pasuje do Twoich celów i ułatwi Ci odnalezienie Twojego POI.
 • Ikona. Możesz użyć dowolnego zdjęcia z biblioteki lub załadować je z komputera.
 • Tagi. Tagi są używane do pracy z dużą ilością POI i są bardzo przydatne, jeśli masz więcej niż kilkadziesiąt punktów POI. Nie ma limitu ilości tagów, ten sam punkt POI może zostać zidentyfikowany za pomocą kilku tagów, ale do tego dojdziemy później.

Jak mogę utworzyć i edytować POI?:

Aby utworzyć nowe POI, kliknij prawym przyciskiem myszy mapę.

Aby wyświetlić listę już utworzonych i edytowanych punktów POI, skorzystaj z narzędzia do map „POI” po prawej stronie panelu narzędzi.

Po co są punkty POI?:

 • Znajdowanie obiektów na mapie – nie musisz już określać całego adresu. Po prostu wpisz nazwę lub tag przypisany do POI, a będziesz miał listę ze wszystkimi meczami.
 • Tworzenie tras i geofence – możesz łatwo znaleźć miejsce na mapie i narysować okrąg lub wielokąt. Możesz także utworzyć trasę pomiędzy kilkoma POI, powiedzmy między biurem i magazynem.
 • Przypisywanie zadań do pracowników – zamiast całego adresu miejsca docelowego możesz po prostu użyć nazwy właściwego POI, a nasz system utworzy zadanie.

 

Importowanie – Points Of Interest

Warto załadować dużą liczbę POI z pliku Excel zamiast tworzyć je ręcznie jeden po drugim. W tym celu będziesz potrzebował pliku XLS, XLSX lub CSV.
Aby rozpocząć importowanie z pliku – wybierz narzędzie „POI” i kliknij „Importuj z pliku Excel”.

Będziesz mógł pobrać przykład pliku Excel i określić geocoder.

Po pobraniu pliku – wypełnij następujące kolumny:

 • Nazwa
 • Adres
 • Szerokość
 • Długość geograficzna
 • Promień
  Po wypełnieniu wszystkich kolumn – zapisz ten plik na swoim komputerze.

Jak mogę przesłać plik?

Kliknij przycisk „Wybierz” w oknie „Import POI” i znajdź plik na swoim komputerze. Po naciśnięciu przycisku „Dalej” pojawi się okno z nazwami kolumn. Po sprawdzeniu, czy wszystko jest poprawne, możesz przejść do następnego kroku.

Jeśli brakuje niektórych danych – system zaproponuje ich określenie. Jeśli pozostały puste pola – rekord nie zostanie zaimportowany.

Jeśli wszystkie dane są poprawne – Twoje cele specjalne pojawią się na liście.

Tagi – Points Of Interest

Możesz używać znaczników, aby szybciej znaleźć pracowników, punkty POI, zadania lub pojazdy. Tagi mogą się bardzo różnić w zależności od wyzwania, przed którym stoisz i problemów, które próbujesz rozwiązać.

 

Możesz utworzyć znacznik w specjalnym polu podczas tworzenia lub edycji UM. Możesz na przykład dodać tag „shop” do wszystkich punktów POI sklepów, a gdy chcesz znaleźć wszystkie miejsca z tym znacznikiem, po prostu wpisz go na pasku wyszukiwania. Ta funkcja może naprawdę poprawić komfort pracy i przyspieszyć proces wyszukiwania potrzebnych UM.

Wyznaczanie tras

Możesz użyć wyznacznika tras, aby znaleźć najkrótszą trasę między dwiema lub więcej lokalizacjami. To samo narzędzie można również zastosować w regule Odchylenia trasy, aby sterować pojazdem, który jedzie w określony sposób, nie odstępując od niego.

Korzystanie z narzędzia do wyznaczania trasy

1. Wybierz narzędzie wyznaczania dojazdu z paska narzędzi mapy, znajdującego się w dolnej części mapy.
2. Ustaw punkt początkowy i końcowy trasy. Użyj narzędzia „Wyszukiwanie adresu” dla ułatwienia.

3. Jeśli potrzebujesz, możesz także dodać więcej punktów w środku – klikając myszką i przeciągając:

4. Aby edytować lokalizacje, po prostu go przeciągnij. Kliknij dwukrotnie, aby usunąć lokalizację.

 

Tags ,